SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Súčasnosť

MINISTER KALIŇÁK ODOVZDAL PAPÍNČANOM ZBROJNICU I AUTO

Zhruba s polročným predstihom odovzdali v nedeľu 25. apríla 2010 v Papíne do užívania novozrekonštruovanú hasičskú zbrojnicu. Obec na jej rekonštrukciu získala ako jediná v Humenskom okrese finančné prostriedky v rámci regionálneho operačného systému Infraštruktúra nekomerčných záchranných služieb. Kým v Uliči a v Zboji s rekonštrukciou zbrojníc v najbližších dňoch ešte len začnú, Papínčanom sa už stavbu podarilo zrealizovať a odovzdať do užívania, nakoľko s rekonštrukčnými prácami dodávateľ stavby Stavomont – SP Snina začal už na jeseň 2009.

Rekonštrukcia si vyžiadala náklady vo výške 269 317 eur, pričom ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja na ňu prispelo čiastkou 255 851 eur, zvyšok spolufinancovala obec piatimi percentami. Z obecného rozpočtu plynuli tiež výdavky na inžinierske siete (prípojky a pod.). Novú hasičskú zbrojnicu, v ktorej po rekonštrukcii boli vybudované denná miestnosť, sušiareň, sociálne zariadenia, vyhrievané garáže, budú využívať papínski dobrovoľní hasiči. Súčasťou zbrojnice je aj riadiaca miestnosť s dispečingom a počítačovým vybavením, na ktoré obec taktiež získala financie v rámci projektu. K súčasnej technike papinských dobrovoľných hasičov, medzi ktorú patria striekačky, vydra s nasávaním či Tatra s funkčným delom, pribudlo aj nové hasičské auto.

V rámci programu postupného skvalitňovania techniky dobrovoľných hasičských zborov totiž minister vnútra Robert Kaliňák v nedeľu odovzdal Papínčanom aj nové hasičské auto Iveco Daily s nádržou na vodu v objeme 750 litrov v hodnote 78-tisíc eur. Rovnakú techniku minister odovzdal aj v obciach Ulič, Stakčín, Belá n. Cirochou a Dlhé nad Cirochou. Na slávnostnom otvorení a odovzdaní do užívania hasičskej zbrojnice v Papíne sa okrem ministra vnútra Roberta Kaliňáka zúčastnil aj prezident Hasičského a záchranného zboru SR (HaZZ) Alexander Nejedlý a ďalší zástupcovia HaZZ, poslankyňa NR SR Jana Vaľová,generálny riaditeľ Stavomontu Ondrej Patlevič a ďalší. Ako poďakovanie starosta Papína Miroslav Lukáč odovzdal ministrovi vnútra erb obce vyrezávaný do dreva.

Podvihorlatské noviny, 26.4.2010, -frn-